fancoil tipleri ve uygulamaları

Fancoil Tipleri ve Uygulamaları

Fancoillerin Ayırt Edici Özellikleri

29 Ekim 2020

Fan-coil Tipleri ve Uygulamaları

Fan-coil uygulamaları, ortam sıcaklığının düzenlenmesi maksadı ile tercih edilebilecek olan seçeneklerden bir tanesidir. Klimalara alternatif olarak kullanılabilen ve sadece sıcak hava değil soğuk hava üflemede de tercih edilen bu cihazların yaşam alanlarında kaliteli bir havalndırma sistemi sunduğunu ifade etmek gerekir. Farklı kullanım alanları ve kullanım tipleri ile dikkat çeken bu ürünlerin neler olduğuna yakından bir göz atmak gerekir.

Yeni bir teknoloji olması ve insanların klimaya bir alternatif olarak tercih etmesi mümkün olan fancoil ile alakalı en önemli detayları sıralayarak iklimlendirmede kusursuz sonuçlar elde edilmesi mümkün olur. Şimdi gelin Fancoil üniteleri dendiğinde akla gelen seçenekler nelerdir daha yakından bir inceleyelim!

Fan-coil Üniteleri

Yenilikçi bir teknoloji olarak değerlendirilebilecek olan fancoil ünitelerinin kullanım şekli nedeni ile oldukça avantajlı olduğu ifade edilebilir. Montaj konusunda sunulan birbirinden özel seçenekler sayesinde farklı ayrıcalıkları elde etmek olasıdır. Bu konuda gizli tavan – döşeme tipleri, kabinli tavan – döşeme tipleri, yüksek basınçlı gizli tavan tipleri, kasetli tavan tipleri ve duvar tipleri gibi alternatifler arasından sizin için en doğru seçeneği tercih etmek mantıklı olacaktır.

Çalışma prensibi bakımından çok farklı sistemler olmasa da tasarım ve montaj noktasında farklı seçenekler sunan bu ürünlerin alana uygun bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Söz konusu durumdan hareketle seçim yapılırken modellerden kaynaklanan özelliklere dikkat edilmelidir.

Fancoil Modelleri ve Ayırt Edici Özellikleri

Çok özel fancoil modellerinden olan gizli tavan – döşeme ve kabinli tavan – döşeme tipindeki fancoil cihazlarının ünitelerinde EC tip motorlu fanlar ve sanrifüj tipi fanlar kullanılmıştır. Hava debisinin oldukça tatmin edici düzeylerde olduğu bu cihaz ile alakalı soğutma kapasitesi 0,59 kW ila 7,60 kW arasında değişim mevcuttur. Isıtma kapasitesine bakıldığında ise 0,82 kW ila 10,08 kW arasında hava üfleme performansı sunulur.

Duvar tipi sistemler çok küçük alanlarda kullanılan seçeneklerdir. Bunun yanı sıra kasetli sistemlerin ise bir nebze daha geniş alanlara yönelik çözümler sunduğundan söz etmek gerekir. Farklı tipteki fan-coillerden yararlanmak ve en doğru sonuçları almak adına firmamız uzmanlığından destek almanızı tavsiye ediyoruz.